piątek, 23 września 2016

Pomidorówka FIT
         Naszła mnie ochota na pomidorówkę , tym bardziej że to zupka ze świeżych pomidorków , niestety ostatnich które zostały na krzakach , ale smak który powstał jest nie zastąpiony , więc zapraszam do wypróbowania .

Składniki 

1 podwójna pierś z kurczaka 
2 marchewki 
2 pietruszki 
1 mały seler 
1 pora ( biała cześć )
1 średnia cebulka 
3 łyżki jogurtu greckiego 
1 kg pomidorów 
2 łyżki koncentratu pomidorowego 
sól
pieprz 

Wykonanie 

Na początku do garnka wlewamy wodę , dodajemy pierś z kurczaka i gotujemy , następnie obieramy włoszczyznę i dodajemy do gotującego się mięsa , cebulkę opalamy nad ogniem i także dodajemy do naszego wywaru , wszystko gotujemy na małym ogniu do miękkości warzyw .
Kiedy wywar nam się jeszcze gotuje , przygotowujemy nasze pomidory , które wcześniej myję , następnie wszystkie pomidory przeciskam przez sokowirówkę , i dodaję uzyskany sok z pomidorów do naszego wywaru oraz koncentrat pomidorowy .
Kiedy mamy dodane pomidory zaprawiamy naszą zupkę jogurtem greckim i doprawiamy solą i pierzem , mięso które pozostało nam w zupie możemy pokroić w kawałeczki i także podać z naszą zupką 
Zupę pomidorową w takiej wersji możemy podać z makaronem ryżowym , ryżem , to już pozostawiam Państwu , według upodobań.


                                                   Smacznego 
Prześlij komentarz